Paseky nad Jizerou

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Popis střediska

Email Drukuj PDF

leteckalogo.jpg

Sluneční paprsky od časného rána ozařující zářivě bílý sníh na právě upravených sjezdovkách. Zimní idyla, která nedá lyžařům dospat. Co nejrychleji sbalit vše potřebné, prkýnka na nohy a vyrazit. Lhostejno, zda-li jste propadli sjezdovému lyžování, snowboardu nebo běžkám.

Lyžařský areál Paseky nad Jizerou – oáza klidu na pokraji Západních Krkonoš - vám k tomu nabízí ideální podmínky. Areál je pohodlně a snadno přístupný za 2 hodiny i z Prahy.

V nadmořské výšce od 620 do 860 metrů na rozlehlých stráních je tu pro vás připraveno deset kilometrů pravidelně upravovaných sjezdových tratí různé náročnosti. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány, což skýtá jistotu dostatečné sněhové pokrývky. Za dobrého počasí se z prosluněných sjezdovek otevírají nádherné výhledy na Západní Krkonoše, Pojizeří či Český ráj.

Novinkou lyžařské sezóny 2018/2019 je čtyřsedačková odpojitelná lanová dráha, která nahradila dva stávající lyžařské vleky (kotvu a pomu). Příznivci našeho areálu vědí, že o kousek výš se nachází další čtyřsedačková lanovka.  Děti mají k dispozici dva lyžařské vleky a pohyblivý pás.

Na své si tu přijdou zkušení i méně zdatní lyžaři. Červené a modré sjezdovky jsou ideálním prostorem pro všechny návštěvníky. Díky rozlehlosti sjezdovek je možné pokaždé zvolit jiný směr a nelyžovat celý den stejnou trasou. Svůj lyžařský um si každý může otestovat přímo v areálu na měřené slalomové trati.

Snowboardisté mají možnost ve snowparku zdokonalovat své dovednosti na různých překážkách, či svádět boj se zrádným jedenáctimetrovým „eskem“.

Mile vás překvapí i ceny jízdného, které jsou na rozumné úrovni. Rodiny s dětmi mohou využít zvýhodněné rodinné jízdenky. 

A pokud máte s sebou děti, které se teprve učí lyžovat a přesto byste si rádi bezstarostně zalyžovali sami, není nic jednoduššího, než využít služeb některé z lyžařských škol a svěřit Vaše dítko zkušenému instruktorovi. Určitě budete mile překvapeni jeho lyžařskými pokroky. Pro děti je zde připraven i dětský park a snowtubing.

A že nemáte kompletní lyžařské vybavení? Ani to není v Pasekách problém. V areálu vám rádi poradí a pomohou s výběrem v dobře vybavených půjčovnách.

Zkrátka nepřijdou ani vyznavači bílé stopy. Je tu pro ně připraveno 25 kilometrů upravených běžeckých tratí okolo rozhledny Štěpánka. Ideálním nástupním místem na běžecké tratě jsou horní stanice lyžařských vleků. Pokud se chcete vydat na delší túru, je možné se z okruhů napojit na Jizerskohorskou magistrálu nebo na tratě Krkonošského běžeckého ráje.

Samozřejmostí pro unavené lyžaře je možnost odpočinku v různých občerstveních a bufetech rozmístěných volně v prostoru celého areálu.

Lyžařský areál je členem Skiregionu.cz.

Provozní doba vleků je od 8.00 do 16.00 hod.

 

Kompletní informace o skiareálu naleznete na webových stránkách  www.skipaseky.cz

   

 

Urzędowa tablica ogłoszeń

Exekutorský úřad Pra...
DATUM VYVESENI
6.8.2020

Obec Paseky nad Jize...
DATUM VYVESENI
29.7.2020

Krajská hygienická s...
DATUM VYVESENI
22.7.2020

Obec Paseky nad Jize...
DATUM VYVESENI
26.6.2020

Obec Paseky nad Jize...
DATUM VYVESENI
11.5.2020

Externí odkazy